MMO Okey Oyna Çanak 101 Okey Oyna Türk Poker Oyna Smeet Oyna Drakensang Oyna Desert Operations Oyna Farmerama Oyna Mynet Oyun

Nasıl Oynanır?

Kelime Bul'da sınırsız sayıda kelime üretebilir, sınırsız sayıda seviyeye ulaşabilirsiniz.

Her seviyede, mutlaka 8 harfli bir kelime oluşturulabilecek harf dizini gelir. Bu 8 harften en az 3 harfli en fazla 8 harfli kelimeler üretilebilir.

Türetilen her kelime harf sayısına göre puanlandırılır. 8 harfli kelimenin bulunması durumunda ise en yüksek puan olan 80 puan alınır.

Kelimeler, klavye ve mouse kullanılarak yazılabilir ya da kelime üretme alanındaki kutulara harflerin sürüklenip brakılmasıyla yerleştirilebilir. Klavye ve mouse ile her harf sırasıyla kutulara dizilirken, sürükleyip bırakılarak harf yerleştirilmek istenmesi durumunda harfler istenilen kutuya yerleştirilebilir ya da yerleri değiştirilebilir.

"Harfi sil" butonuna tıklayarak ya da klavyeden silme tuşuna basarak son yazılan harf geri alınabilir.

Üretilen her kelimenin ardından "tamam" butonuna tıklanır ya da klavyede "enter" tuşuna basılır. Bulunan kelimenin anlamlı olması durumunda kelime "bulunan kelimeler" listesine eklenir, değilse üretilen kelimenin sistemde bulunmadığı uyarısı çıkar.

İstenilirse, "harfleri karıştır" butonu ile harf dizini karıştırılabilir, daha fazla ve kolay kelime üretme sağlanabilir.

Hedef Puan :
Her seviyede, üretilebilecek kelime sayısı ve zorluk derecesine göre hedef puanı bulunur. Hedef puanın verilen sürede tutturulması durumunda bir üst seviyeye geçilir. Aksi takdirde, oyun sona erer. Devam etmek istenilmesi durumunda birinci seviyeden oyuna tekrar başlanır. Hedef puan tamamlandıktan sonra kalan süre fazladan puan olarak toplam puana eklenir.

Süre :
Her seviyenin süresi üretilebilecek kelime sayısı ve zorluk derecesine göre değişir.

Toplam Puan :
Her seviyede alınan puanlar toplanarak bulunur.

Bonus Tur :
Her 5 seviyeden sonra "Bonus Tur"a geçilir. Gelen 8 harften sadece o 8 harfli kelime bulunmak zorundadır. Başka kelime üretmeye gerek yoktur. Bonus Tur'un puanı ise, kelimenin zorluk derecesine göre değişir. Bonus Tur'da kelime bulunsa da bulunmasa da sonraki seviyeye geçilir.

En iyiler :
30 gün içinde en yüksek puanı alan üyelerimiz en iyiler listelerinde ilgili bölümlerde listelenir.

Kelime oyununda hem üyeliksiz hem de üye girişi yapılarak oynanabilir. Üye girişi yaparak oynayan kullanıcılar, en iyiler listelerine girebilir. Üyeliksiz oynayan kullanıcıların, istatistikleri tutulamayacağı için en iyiler listelerine giremezler.

İstatistiklerim :
İstatistiklerim sayfasına girerek en yüksek başarı gösterdiğiniz günü ve puanınızı vs.. görebilirsiniz. (Puan ve istatistiklerinizi dilediğiniz zaman silebilir / sıfırlayabilirsiniz.)

Yarışmaya sınırsız sayıda katılabilirsiniz.İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Site Haritası

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir